0212
251
7955
FAYDALI BİLGİLER
 • Yurtdışında dil eğitimime ne zaman başlayabilirim?

  Yurtdışı dil okullarında Genel Dil Programları’na katılacak öğrenciler eğitime herhangi bir Pazartesi günü başlayabilir. Özel amaçlı eğitim programları (Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları, Sertifika ve Diploma Programları vb) için belirli başlama tarihleri vardır.

 • Bütçeme ve kişisel gereksinimlerime uygun bir program bulabilir miyim?

  10 ülkeden 300’ü aşkın okulun temsilciliğini yapan, oldukça geniş kurs ve konaklama alternatifleri sunan World Yurtdışı Eğitim’de gereksinimlerinize ve bütçenize uygun bir program mutlaka bulursunuz.

 • Ne kadar süre dil eğitimi almalıyım?

  Ne kadar süre dil eğitimi almanız gerektiği, mevcut dil bilginize ve ulaşmak istediğiniz dil seviyesine göre değişir. En az iki hafta olmak üzere dilediğiniz süre kadar eğitim alabilirsiniz.

 • Vize görevlileri başvurumu değerlendirirken nelere dikkat ediyor?

  Vize görevlileri, ülkelerine eğitim amacıyla gittiğinize ve eğitiminizi tamamladıktan sonra geri döneceğinize ikna olmalı ve ülkenizle olan sosyal ve ekonomik bağlarınız konusunda endişe taşımamalıdır.

 • Vize alabilmek için bankada ne kadar param olmalı?

  Eğitiminiz süresince oluşacak masraflarınızı (okul, konaklama, uçak bileti, cep harçlığı vb) karşılayabilecek mali kaynaklarınız olduğunu belgelemeniz gerekecektir. Belgeleyeceğiniz mevduat TL veya herhangi bir döviz cinsinden, size veya masraflarınızı karşılayacak kişilere ait olabilir.

 • Vize alabilir miyim?

  Vize başvurunuz öncesinde sizinle detaylı bir görüşme yapacak olan Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız yılların deneyimi ile vize alma şartlarına uygun olup olmadığınızı tahmin edebilir. Vizeyi rahatlıkla alabilecek durumda olanların başvuruları alınır. Vizeyi belirli koşulları yerine getirerek alabileceklere yapmaları gerekenler anlatılarak bu koşulların yerine getirilmesinin ardından başvurmaları istenir. Vizeyi kesinlikle alamayacak durumda olanlara bu durum nedenleriyle beraber anlatılır ve öğrencinin gereksiz zaman ve para kaybına uğraması önlenir.

 • Eğitim programı bitiminde sertifika alacak mıyım?

  Yurtdışında eğitim alan öğrenciler, üzerinde öğrenim süresinin ve ulaşılan dil seviyesinin belirtildiği bir bitirme sertifikası alırlar.

 • Gitmek istediğim okula daha önce göndermiş olduğunuz öğrencilerle görüşebilir miyim?

  Okul seçiminize yardımcı olmak amacıyla, ilgilendiğiniz okullara İdealist’le gitmiş öğrencilerden bazılarının iletişim detayları referans olarak size verilerek kendileriyle diyaloga geçmeniz sağlanacaktır.

 • Okullarınız bir kurum tarafından onaylı mı?

  Temsilciğini yaptığımız okulların tamamı bulundukları ülkelerin yetkili makamlarınca tanınmış ve eğitim kaliteleri onaylanmıştır. World Yurtdıişı Eğitim olarak resmi kurumlarca akredite edilmis okullar dışındaki okullar ile çalışmama prensibindeyiz.

 • Okullar sosyal aktiviteler düzenliyor mu?

  Dil okullarının tamamına yakını hafta sonu turları, sportif aktiviteler, tarihi ve turistik yerlere geziler düzenler. Bazı dil okulları bu hizmetler için ek ücret talep ederken bazılar bu hizmetleri program dahilinde sunarlar.

 • Dil okullarındaki sınıf mevcudu nedir?

  Sınıf mevcutları 10-16 kişi arasında değişir.

 • Yurtdışında dil okulları için yaş sınırı var mı?

  Yurtdışında dil eğitimi için yaş sınırı yoktur. Fakat her program için belirlenmiş bir minimum yaş sınırı vardır.

 • Dil seviyemi kim, nasıl belirleyecek?

  Öğrenciler yurtdışındaki okullarda eğitime başladıkları ilk gün yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı bir seviye tespit sınavına alınırlar. Bu sınavın sonucunda öğrencinin dil seviyesi belirlenir ve kendisine uygun bir gruba yerleştirilir.

 • Yurtdışındaki dil okullarına gitmek için ne kadar önce başvurmalıyım?

  Bu süre ülkeden ülkeye ve sezona göre 2 hafta ile 2 ay arasında değişir. Okul kayıt işlemleri, pasaport ve vize başvuruları, konaklama ve seyahat rezervasyonlarının zamanında ve eksiksiz yapılabilmesi için mümkün olduğu kadar erken başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.