0212
251
7955
MALTA'DA DİL EĞİTİMİ

Malta, Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yeralan, Sicilya'nın güneyindeki adalar devletidir. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir.
 
Akdeniz'in ortasında yer alan Malta, stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca birçok milletin istilasına uğramıştır. Son olarak İngilizler tarafından yönetilen Malta Adaları, istila edildikleri milletlerin izlerini taşıyan zengin bir kültüre, mimariye, yaşam tarzına ve tarihsel çeşitliliğe sahiptir.
 
Malta dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış okullara sahip olup her yıl yüzbinlerce öğrencinin ilk tercihlerinden biri olmaktadır. 180 yıl boyunca İngiliz Sömürgesi olarak kalan Malta'nın ikinci ana dilinin İngilizce olması ve ülkenin Avrupa'nın önemli merkezlerine yakınlığı, bu ülkede İngilizce okullarının gelişmesini sağlamıştır. Kış aylarında oldukça ekonomik, yaz aylarında ise son derece eğlenceli eğitim programları nedeniyle Malta dil okulları her geçen yıl daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. İtalya’nın güneyindeki bu şirin ada, bir yandan İngilizce dil eğitimi alırken öte yandan da tatil yapmak isteyen öğrenciler için cazip imkanlar sunuyor.