0212
251
7955
YURTDIŞI EĞİTİM SÜRECİ NASIL İŞLER?
 • 1. Ön Görüşme
  1. Ön Görüşme

  Yurtdışı eğitim programına katılmayı planlayan öğrenci ile detaylı bir ön görüşme yapılarak kişisel gereksinimleri ve öncelikleri belirlenirken öğrenci vizesi almak için herhangi bir engelinin olup olmadığı sorgulanır.

 • 2. Araştırma ve Değerlendirme
  2. Araştırma ve Değerlendirme

  Öğrencinin bütçesine, gereksinimlerine, vize koşullarına uygun ülke, şehir ve eğitim programı belirlenir. Uygun olduğu düşünülen okulların katalogları incelenir, internet siteleri ziyaret edilir, CD'leri izlenirken eğitim ve konaklama ücretleri, yaşam giderleri, uçak bileti, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da hesaplanır ve bir maliyet tablosu oluşturulur.

  Yurtdışı eğitim için planlanan tarihlerde, indirimde veya özel promosyonda olan okullar konusunda detaylı bilgi verilir. Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerimizin ücretsiz olduğu ve okulların liste fiyatı dışında herhangi bir ücret istenmeyeceği hatırlatılır.

 • 3. Karar ve Kayıt
  3. Karar ve Kayıt

  Eğitim alacağı ülke ve okula karar veren öğrenci kimlik ve iletişim detayları hakkında soruların yer aldığı ayrıca, gideceği okul, seçtiği program ve tercih ettiği konaklama bilgilerini içeren bir kayıt formu doldurur ve okula okul kayıt ücreti yatırılarak kaydı alınan öğrencinin vize başvurusunda kullanılacak kayıt kabul belgesini ve proforma faturasını 3 iş günü içinde okuldan getirtir.

 • 4. Uçak Bileti Rezervasyonu
  4. Uçak Bileti Rezervasyonu

  Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından isteyen öğrenciler için en uygun tarihli ve en ekonomik fiyatlı uçak biletini öğrenci adına ayırtan World, bu hizmet karşılığında uçak bilet fiyatı dışında ekstra bir ücret talep etmez.

 • 5. Pasaport ve Vize İşlemleri
  5. Pasaport ve Vize İşlemleri

  İlk kez pasaport alacak öğrencilere pasaport çeşitleri, süreleri ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi verilerek en kısa sürede pasaportun çıkartılması önerilir. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren vize için gerekli belgelerin listesi öğrenciye verilir ve bu belgelerin tamamlanıp World'e teslim edilmesi istenir. Vize Başvuru Formları danışmanlarımız tarafından özenle doldurulur. Konsolosluklardan yüz yüze görüşme talebi gelmeyen öğrencilerin vizesi World tarafından alınır, vize görüşmesine davet edilen öğrenciler ise detaylı bir şekilde vize görüşmesine hazırlanarak kendilerine sorulabilecek muhtemel sorular hakkında bilgi verilir.

 • 6. Uçak Biletinin Satın Alınması
  6. Uçak Biletinin Satın Alınması

  Vize işlemleri olumlu sonuçlanan öğrenci uçak biletini satın alır.

 • 7. Okul ve Konaklama Ücretinin Yatırılması
  7. Okul ve Konaklama Ücretinin Yatırılması

  Kayıt sırasında ödenen depozito okul ücretinden düşülerek kalan miktar öğrenci tarafından World'e yatırılır veya direkt olarak okulun hesabına havale edilerek banka dekontunun bir kopyası World'e teslim edilir.

 • 8. Gidiş Öncesi Bilgilendirme
  8. Gidiş Öncesi Bilgilendirme

  Öğrenci gideceği ülkedeki iklim, kültür, beslenme alışkanlıkları, yaşam standartları ile ilgili olarak bilgilendirilir. İlk kez yurtdışı seyahat deneyimi yaşayacak öğrencilere gidiş ve varıştaki havaalanı prosedürleri hakkında bilgi verilir. İhtiyaç duyuluyorsa öğrenci için havaalanında karşılama servisi organize edilir. Karşılama servisi istemeyen öğrencilere havaalanından konaklayacakları yere nasıl ulaşacakları anlatılır.

 • 9. İletişim
  9. İletişim

  Eğitime başladığı hafta içinde öğrenci ile iletişim kurularak her şeyin planlandığı gibi gidip gitmediği sorulur.

 • 10. Varış Sonrası Destek
  10. Varış Sonrası Destek

  Okul, konaklama veya başka bir konuyla ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler World'e iş telefonu, cep telefonu, e-mail veya msn kanalıyla ulaşarak 7 gün / 24 saat yardım alırlar.